Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

01. o firmie
02. alarmy (SSWiN)
03. monitoring
04. dokumentacja
05. kontakt
 
Informacje o kamerach :
KAMERY: jednym z ważnych elementów kamery jest obiektyw i jego ogniskowa czyli możliwość optycznego zbliżenia lub oddalenia obrazu widzianego przez kamerę. Zazwyczaj stosuje się obiektywy ze zmienną ogniskową pozwalające na ręczne ustawienie przybliżenia obrazu. Ogniskową mierzy się w mm, a najbardziej używana ogniskowa obiektywu wynosi 3,5mm (obraz szeroki) do 12mm (obraz przybliżony) Obiektywy mają również możliwość automatycznej zmiany przysłony tzw. AUTOIRYS w zależności od ekspozycji oświetlenia zewnętrznego. Kamery tego typu można stosować w warunkach zewnętrznych po zamontowaniu jej w automatycznie podgrzewanej lub chłodzonej obudowie zewnętrznej.
Bardzo istotnym elementem wszystkich kamer jest czułość przetwornika video. Najnowsze kamery nie potrzebują dodatkowego doświetlenia led, ponieważ ich czułość osiąga poziom w granicach 0,000006 jednostek mierzonych w LUXach. Kamery z taką czułością potrzebują b. nikłego oświetlenia, a w warunkach słabej widoczności przełączają się automatycznie na bardziej czuły tryb B/W czyli czarno biały.

<< opis systemu telewizji przemysłowej
Urządzenia te można podzielić na kilka grup:

- klasyczna przemysłowa kamera kompaktowa: jest to kamera najbardziej uniwersalna, ponieważ można ją zastosować wszędzie. Do takiej kamery należy dopasować obiektyw kupowany oddzielnie, który dobierany jest w zależności od potrzeb użytkownika.
- kamery zintegrowane: są to kamery z wbudowanym obiektywem stało jak i zmienno ogniskowym – w zależności od konfiguracji urządzenia. W zależności od szczelności wyróżniamy kamery zewnętrzne z grzałką w wyposażeniu i temp. pracy nawet do -30°C, oraz wewnętrzne, bez odpowiedniej szczelności i podgrzewania. Poza tym część kamer zintegrowanych posiada moduł podczerwieni LED podświetlający obserwowane obiekty w nocy. Dotyczy to zarówno kamer wewnętrznych jak i zewnętrznych.
- kamery kopułkowe: są to przeważnie małe wewnętrzne kamery w plastikowych półkolistych obudowach przystosowane do montażu podsufitowego. W tej grupie występują również kamery zewnętrzne w metalowej, tzw. wandaloodpornej obudowie. Kamery takie są dosyć łatwe w montażu, dobrze się prezentują w obiektach sklepowych i biurowych. Większość tych urządzeń ma wbudowany obiektyw stałoogniskowy, przeważnie 3-4mm.
- kamery szybkoobrotowe: to specyficzna, najbardziej zaawansowana i najdroższa grupa kamer. Ich ważną cechą jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą pulpitu lub rejestratora cyfrowego. Stosowane w kamerach obiektywy mają możliwość zbliżenia do 50x, a obrót kamery o 360° może być wykonany w ciągu kilku sekund. Jest również możliwość zaprogramowania trasy czyli obrotu wraz z ruchem góra-dół i przybliżeniem w określonym interwale czasu.


Copyrights © 2010 INSJaR Jarosław Kalinowski. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: digital-artists.pl. Pozycjonowanie: Czyzkowski.net